Hakkımızda

Merhaba,

Siz de benim gibi yeni gördüğünüz bir markayı daha yakından tanımak için Hakkımda kısmını okuduğunuza göre benzer fikir yapısındayız. Kullandığımız markalara ait ürünleri sadece birer materyal olarak görmeden, acaba nasıl bir hikayesi var diye düşünmüşümdür hep. Tam da bu noktada ben de kendi hikayemi sizlerle paylaşmak istedim. Ben endüstri mühendisi olan ve uzun yıllarca kurumsal firmalarda pazarlama alanında çalışmış bir kadınım. Kızımın dünyaya gelmesinden sonra kızımla birlikte olmanın ikimize de iyi geleceğini düşündüğüm için çalışma hayatına ara verdim. Herkes kendi hikâyesini yaşar. Benim hikayemdeki bu karar, hep iyi ki dediğim bir karar oldu benim için.

Hayatı, ya hayallerinizi gerçekleştirmek için peşine düşerek yaşarsınız ya da sadece yaşamak için. Ben hep birincisini tercih ettim. Özel olmak ve üzerinde uzun uzun düşünülmüş ince zevkli işler hep ilgimi çekmiştir. Tesettürlü bir kadın olarak seçeneklerin yok denecek kadar az olduğu günlerden onlarca markanın doğduğu günlere geldik. Ancak hala bir şeyler biraz eksik. Kendi hikayemizi yansıtan, bizi anlatan, bizi anlayan, markanın serüvenine dahil olabileceğim, kendime yakın hissettiğim bir markanın olmayışı beni bugün Kalila markasının doğması hayalime getirdi. Başörtüsü takmayı tercih eden her kadın için başörtüsü deneyimini yükseltmek istedim. Mükemmel kumaşları bulmak ve en iyisinin olması için aylarca araştırmalar yaptık. Nefes alabilir, rahat, yıkanabilir, dayanıklı ve şık olmalarını sağlamak için titizlikle çalıştık ve onları test ettik.

Kalila; çok sevilen, en değerli olan demek. Bizim için sen de öylesin, çünkü yaratılış mucizesi bu. Kalila, kendi değerlerine sahip çıkan, başörtülü genç kızlarımızı co-creation ile markamızın serüvenine dahil ederken, onlara ilham olup kendilerini ifade etmelerine imkan sunmak amacıyla kurulan özel bir markadır. Kalila markasıyla hem bizim gibi kendi hayalinin, hayatının, işinin, ilhamının peşine düşmüş insanlarla bir araya gelmek istiyoruz. Hem de şallarımızı kullanacak kadınlara kendi düşlerine ilham olacak bir motivasyon kaynağı olmak istiyoruz. Düşüncelerimizi görselleştirmek ve bunu şallarla buluşturmak için nakışı seçtik. Nakış da çok özel ve değerlidir. Nakışı günümüzün minimal zevklerine göre modernize ederek, yeniden yorumladık. Nakış tasarımlarımızda ilham kaynağımız biz olduk; ben, sen, hepimiz. İnanılmaz güçlü hikayelerimiz, yaşanmışlıklarımız ve hayallerimiz var. Sahip olduklarımızın kıymetini bilmek ve onlara sıkı sıkı bağlanmak için “Düş Peşine Hayatın” konseptimiz doğdu. Hayatımızın içinde arkadaşlık, eğlence, aşk ve doğa bizim için olmazsa olmazlarımız. Ya hayallerimiz? Onlar da bizim umutlarımız, heyecanımız, yaşama sevincimiz. “Düş Peşine Hayalin” konseptimizle seyahat, sanat, kariyer ve mazi konularımızla hayallerimizi resmettik. Öncelikle konseptlerimizin, Kalila markasının ruhunu yansıtacak şekilde, özel olarak tek tek illüstrasyonları çizildi. Sonrasında her biri nakışa uygun hale getirildi ve ince ince el emeği göz nuru nakış olarak %100 pamuk şallara işlendi. Biz hikayelerimizi, hayatlarımızı bu şekilde tasarlayıp, nakşederek yolculuğumuza başladık. Sizlerin de kim bilir ne kadar çok gizli kalmış, paylaşılmamış yetenekleriniz var. Hadi bunları bizimle paylaşın ve hep birlikte kendi dünyamızı oluşturalım. Sizlere ait çizimler, hikayeler, şiirler, fotoğraflar, resimler ve benzeri hangi alanda bir yeteneğiniz varsa bizimle paylaşırsanız, sizin hikayenizin tasarımlarını yapalım ve bunları herkesle paylaşalım.  

İster Düş Peşine Hayatın, ister Düş Peşine Hayalin ama durma Düş Peşine…

Düşünleyiz, seninleyiz.

 

 

Seni sen yapan ne?

Aynada gördüğün kişinin en çok nesini seviyorsun?

Her sabah uyandığında seni yataktan ne kaldırıyor?

Gelecekteki o güzel günü hangi düş süslüyor?

Nasıl bir yolda nasıl bir ruh haliyle yürüyorsun?

Kendini her gün durmadan, yorulmadan nasıl var ediyorsun?

Gücünü nereden alıyor, zayıflıklarını nasıl tamir ediyorsun?

Zihninle en çok neyi konuşuyorsun?

Kalbindeki sen, kendini ortaya koymak istediğinde ona ne diyorsun?

Bu hayatta seni, daha iyi yapan bir sen var.

Düşündüğünde içindeki kelebekleri uyandıran bir hayal var.

Kalabalıklarda fark edilmeni sağlayan bir renk var.

Onu bulmak, kendini keşfetmek, o güzel günü yaşamak için bir yol var.

Düş peşine…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.